Hakkımızda
Hakkımızda

SÜPER TEKSTİL SANAYİ TİCARET A.Ş. 

Süper Tekstil, 1985 yılında, Laleli' de ticaretin en sıcak olduğu bir dönemde, küçük bir mağaza olarak kuruldu. Başlangıçta, çeşitli tekstil firmalarının pazarlamasını yapan Süper Tekstil, güvene ve müşteri memnuniyetine dayanan pazarlama stratejisiyle, sektörde öne çıktı. İlerleyen dönemlerde ise Laleli piyasasının yapısından kaynaklanan aksaklıklar, talebin karşılanmasındaki zorluklar, 'dürüst satıcı – üründen anlayan müşteri' beklentisi gibi nedenler Süper Tekstil'i, farklı yollar aramaya yöneltti. 

Bu sürecin doğru bir şekilde değerlendirilmesi; üretim faaliyetine geçilmesi, sektörün ihtiyacı olan kalite ve güveni sağlamaya yönelik bir adım olacağını ortaya koydu. Bu sayede Süper Tekstil, yeni pazarlara ulaşarak piyasadaki işlem hacmini yükseltme olanağına da kavuşacaktı. 

 

1996 yılında Rusya'daki müşterilere daha iyi hizmet sunulması amacıyla Moskova'daki depo ve satış mağazası faaliyete geçirildi. 

1997 yılında Süper Tekstil Globalleşen modern sistemde gelişimin temel unsurlarından birinin dengeli ve kaliteli sanayileşme olduğuna inandığı için Fabrika Binasını, Çorlu'da 15.000 m2 lik kapalı alana Türk, Alman, Avusturyalı ve İsviçreli mühendisler tarafından dizayn ettirtip kurulan modern işletim sistemini birinci sınıf ve son sistemde çalışan sektörünün lider markalarının makineleriyle üretimini destekleyerek kurdu. 

Brode işleme birimleriyle başlayan bu üretim faaliyeti, 1998 yılında jakarlı örme makinelerinin alınmasıyla daha da gelişti. Piyasanın kaliteli mal üretiminde yaşadığı sıkıntılar, Süper Tekstil'i sektörün çeşitli aşamalarında da üretime yöneltti. 

1998 yılında iplik (hammadde) işleme tesisleri, 

1999'da ürün boyama tesisleri

2001'de ürün dokuma tesisleri, ve 2002'de ürün baskı tesislerini kurdu. 

AR-GE biriminin tüm bu sistemle bütünleşmesi ile fabrika bugünkü durumuna geldi. 

AR-GE bölümü yaptığı çalışmalarla kaliteyi, sanatla teknolojinin buluştuğu bir platforma taşıdı. 

En son teknolojiyle donatılmış fabrikamız, eğitimli kadrosu ile üretimin her aşamasında 'var olan' bir tesis haline geldi. 

2000 yılında ise Süper Tekstil, üretilen ürünlerin müşteriye daha kolay ulaşabilmesi için, modern bir showroom ile idari birimlerden oluşan Laleli' deki yeni binasını faaliyete geçirdi. Sıcak satış yeri ve merkez olarak kullanılan Laleli birimi, çok katlı bir binada faaliyetlerini sürdürmektedir. Burada, günlük sıcak satış miktarı 7–8 bin metre ve depodan gelen ürün miktarı ise 8–9 bin metredir. 

Laleli'deki mağazanın açılmasıyla gerçekleşen müşteriye doğrudan ulaşabilme hamlesi, ulusal ve uluslararası fuarlara katılım sağlanarak desteklendi. Bu çerçevede, başta Türkiye olmak üzere Rusya, Ukrayna, İtalya, Almanya, İran, Kazakistan ve Çin gibi çeşitli ülkelerde temsil olanağı sağlandı. 


2005 yılında, Süper Tekstil San. Tic. A.Ş, Atatürk Hava Limanına yakınlığı ve çevre yolu bağlantıları ile ulaşım konusunda kolaylık sağlayan Yeşilköy EGS iş merkezinde pazarlama birimini kurdu. Bugün 15 kişilik bir ekipten oluşan pazarlama-satış kadrosuyla, dünya pazarlarını daha yakından tanıyan bir konuma sahiptir. 

2010 yılında, Süper Tekstil San. Tic. A.Ş, olarak yine müşteriye hizmeti en kısa sürede sunma, arz talebi doğrudan karşılayabilme amacı ile Ukrayna – Kiev de depo ve satış mağazası faaliyete geçirildi. 

Bugün 700 çalışanı ile 40.000 m2. alana kurulu komple entegre fabrikasında AR-GE çalışmalarının sonucunda, son teknolojiden yararlanılarak, müşteri memnuniyetini oluşturmaya yönelik bir anlayış ile üretilen ürünler 20.000 m2'lik depoda, her türlü riske karşı güvenli bir şekilde depolanmakta ve toplam 35 ülkeye yıllık 60.000.000 Amerikan Doları satış gerçekleştirilmektedir. 

Modern teknolojisi ve yüksek kalitedeki üretim kapasitesiyle, ev tekstilinde öncü ve belirleyici bir konumda bulunan Süper Tekstil, yaptığı alt yapı ve AR-GE yatırımlarıyla, sektördeki öncü konumunu sürdürmeyi hedeflemektedir. 

'Müşteri memnuniyeti en önemli yatırımdır' felsefesi ile yola çıkan Yönetim, Süper Tekstil’i, gerekli teknolojik donanımı sağlayarak güçlü pazarlama ekibi ile GARDEN, DR.DECO markaları adı altındaki koleksiyonlarını, Disney (Witch, Ariel, Hanna Montana, Cars, Mickey Mouse, Prenses, Winnie The Pooh, Toy Story) ve Hello Kity lisanlı ürünleriyle Dünya'nın her ülkesine ürününü ihraç eden bir şirket haline getirdi. Bugün Türkiye'de Tekstil sektörünün ilk 3 markasından biri olan Süper Tekstil San. Tic. A.Ş. Dünya pazarında da marka bilinilirliliği açısından önemli bir yere sahiptir.