Hakkımızda

 

 

 
1990

Süper Tekstil markasının temelleri, Yasubuğa ailesi tarafından ticaretin yoğun yaşandığı bir dönemde, üstün kalite ve zengin ürün çeşitliliğiyle tüketicisinin beğenisini kazanacak ürünleri tüm dünyayla buluşturma amacıyla ev tekstilinin merkezi İstanbul’da atılmıştır.

 
1990
 
1997

* Türk, Alman, Avusturyalı ve İsviçreli mühendisler tarafından tasarlanan modern fabrika binası, Çorlu’da 15.000 m2 alanda kurulmuş, son teknolojiye ve sektörünün lider markalarının ürettiği makinelerin oluşturduğu birinci sınıf işletme sistemleri ile entegre bir tesis haline getirilmiştir.

*Süper Tekstil, üretim faaliyetlerini 1997 yılından beri artan üretim hacmi ve yükselen işgücü sayısı ile Çorlu Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’ndeki entegre tesislerinde devam ettirmektedir.

 
1997
 
1998

*Brode işleme birimleriyle başlayan üretim faaliyeti, 1998 yılında jakarlı örme makinelerinin alınmasıyla daha da gelişmiştir. Piyasanın kaliteli ürün üretiminde yaşadığı sıkıntılar, Süper Tekstil’i sektörün çeşitli aşamalarında üretime yöneltmiş ve İplik (hammadde) işleme tesisi de aynı yıl içerisinde faaliyete geçmiştir.

 
1998
 
1999

Ulaşılan nokta beraberinde sürekli büyümeyi getirmiş ve Süper Tekstil ürün boyama tesisi kurulmuştur.

 
1999
 
2001

Üretim kapasitesini ve gücünü artırma adına dokuma tesisleri faaliyete geçmiştir.

 
2001
 
2002

Gerek gelişen teknoloji, gerek pazardaki müşteri talepleri ile beraber üretim kalitesinin devamlılığını sağlama amacıyla ürün baskı tesisleri hizmete girmiştir.

 
2002
 
2002

*AR-GE biriminin tüm bu sistemle bütünleşmesi ile tesis bugünkü durumuna gelmiş, AR-GE bölümü sayesinde binlerce desen geliştirerek yapılan çalışmalarla, iç ve dış piyasalarda farklı tercih ve beğenilere göre üretim, sanatla teknolojinin buluştuğu bir kaliteye ulaşmıştır.

 
2002
 
2002

Müşteriye doğrudan ulaşabilme hamlesi, ulusal ve uluslararası fuarlara katılım sağlanarak desteklenmiş ve 2002 yılında Çin ofisimiz açılmıştır.

 
2002
 
2005

Atatürk Hava Limanına yakınlığı ve çevre yolu bağlantıları ile ulaşım konusunda kolaylık sağlayan Yeşilköy EGS iş merkezinde satış ve pazarlama birimi kurulmuştur.

 
2005
 
2010

Global pazardaki müşteri taleplerini doğrudan karşılayabilme  beraberinde tüketicilere hizmeti en kısa sürede ve en kaliteli şekilde sunma amacı ile Asya’da depo ve satış mağazası faaliyete geçmiştir.

 
2010
 
2012

Müşterilerimize en kaliteli, yenilikçi ve en rekabetçi ürünleri sunarak alanımızda lider ve öncü firma olma amacıyla Teknik Tekstil yatırımları yapılmıştır.

 
2012
 
2012

Dijital baskı tesisleri faaliyete girmiştir.

 
2012
 
2014

İdari birimler, satış pazarlama ofisleri ve modern showroom, yapımı tamamlanan ve Yeni Havalimanına çok yakın bir konumda bulunan Süper Holding binasına taşınmıştır.

 
2014
 
2018

Tasarım Merkezimiz açılmıştır.

 
2018
 

 

 

 

 

 

 
 

Müşteri memnuniyeti en önemli yatırımdır felsefesi ile yola çıkan Süpertekstil, kısa süre içerisinde entegre bir tesise dönüşerek, bugün 1000’e yakın çalışanı ile 40.000 metrekarelik üretim alanıyla ev tekstilinde kendi tasarım çizgisini yakalamış ve dünyadaki sayılı üreticilerden biri haline gelmiştir.

Son teknolojiyle ve AR-GE ekiplerinin çalışmalarının sonucunda üretilen ürünlerin, üretildiği tesislerin kalite standartları, uluslararası kurumlar tarafından verilen sertifikalarla da tanınmıştır.

Süper Holding’e bağlı ve grubun lokomotif şirketi olan Süpertekstil, ev tekstilinde global trendleri belirleme hedefine doğru ihracat ağıyla GARDEN ve DR.DECO adlı markaları altındaki koleksiyonlarını, toplam 60 ülkeye ihraç eden, her yıl dünyaca ünlü fuarlara katılım göstererek Türkiye’yi temsil eden inovatif bir marka haline gelmiştir.

 

Modern teknolojisi ve yüksek kalitedeki üretim kapasitesiyle, ev tekstilinde öncü ve belirleyici bir konumda bulunan Süper Tekstil, yaptığı alt yapı ve AR-GE yatırımlarıyla, sektördeki öncü konumunu sürdürmeyi hedeflemektedir.

Süpertekstil, Türkiye’de tekstil sektörünün öncü markalarından biri haline gelmiş, dünya pazarında da marka bilinirliği açısından önemli bir yere ulaşmış olup, güçlü projeksiyonu ve profesyonel hazırlıkları ile önümüzdeki 50 yıla damga vurmaya hazırlanmaktadır.